BIOFOTONICKÝ SKENER S3

  • Skener využívá Ramanovu spektroskopii, technologii, která získala Nobelovu cenu a která byla přizpůsobena pro biologická měření a stala se uznávanou disciplínou podloženou roky výzkumu.
  • Biofotonický skener Pharmanex® S3 byl oceněn jako vítěz soutěže 2015 BIG (Business Intelligence Group) Innovation Awards. Podle BIG skener umožňuje uživatelům lépe sledovat zlepšení na své pokožce, které se odvíjí od změn v jejich stravování a životním stylu. 

Fungují moje stravovací návyky?

  • Patentovaný biofotonický skener Pharmanex® je špičkový nástroj, který neinvazivním způsobem zrcadlí množství karotenoidu v živé tkáni a poskytuje okamžitou indikaci hladiny karotenoidu. Nyní si může každý okamžitě zjistit, jaká je jeho vlastní hladina karotenoidu, což umožňuje vylepšit stravovací návyky a životní styl.

Karotenoidy jsou skupinou více než organických 600 pigmentů, které lze nalézt v přírodě a které jsou příčinou zabarvení vaječných žloutků, rajčat, zelených listů, ovoce a květin. Při skenování uživatelé získají své SCS - skóre karotenoidů v kůži a seznámí se s tím, jakou mají hladinu karotenoidu. Čím více barevného ovoce a zeleniny jíte, tím více karotenoidů máte ve svém těle.

Jak to celé funguje? 

  • Biofotonický skener Pharmanex® uživatelům zjistí jejich skóre karotenoidu v kůži (SCS) - stačí přiložit dlaň před neinvazivní nízkoenergetické modré světlo skeneru. Technologie, kterou skener využívá, je založena na optické metodě známé jako rezonanční Ramanova spektroskopie, která získala Nobelovu cenu a která byla přizpůsobena pro biologická měření a stala se uznávanou disciplínou podloženou roky výzkumu. 
  • Skener ukazuje hladiny karotenoidu v lidské tkáni na povrchu kůže pomocí optických signálů. Tyto signály identifikují a měří jedinečnou molekulární strukturu karotenoidů a sdělí každému měřenému jeho skóre.

Jak skener měří KAROTENOIDY? 

a. Technologie skeneru funguje na principu světla a jeho základní částice, tedy fotonu.

b. Bílé světlo sestává z fotonů různé vlnové délky, které mají podobu různých barev.

c. Skener vytváří úzký paprsek světla, ve kterém mají všechny fotony stejnou barvu, tedy modrou.

d. Toto modré světlo má vlnovou délku 480 nanometrů (nm).

e. Když se foton dostane do kontaktu s molekulární strukturou karotenoidu, nabudí se a jeho hladina energie stoupne z 480 nm na 518 nm, což je vlnová délka spojená s modrým světlem.

f. Tato změna barvy je známá jako Ramanův rozptyl a nastává pouze v případě kontaktu s molekulární strukturou karotenoidu. Zelené fotony úměrné koncentraci karotenoidu v kůži jsou následně přepočítány s cílem vypočítat individuální SCS.


Máte zájem o změření biofotonickým skenerem? Kontaktujte mě přes formulář, nebo si rovnou rezervujte svůj termín.