Překonání   strachu      nás  posouvá dál

16.06.2020

Do života mi přišla výzva - dovolit si vyzkoušet, jaký vliv má na naše činy nastavení myšlenek. Jak správně si nastavíme myšlení, přesně to se odráží na našem chování. Pokud chceme dokázat něco, z čeho máme strach, musíme umět ten strach překonat a k tomu nám právě pomáhá správné nastavení mysli. Pokud se nám podaří splnit něco, čeho jsme se báli, neskutečně nás to obohatí zkušeností a velmi nás to posílí a posune dál.

Kdo se bojí poprvé se projít po žhavých uhlících? Téměř každý. Proč se bojí? Můžou ho pálit nohy nebo může mít dokonce puchýře, tolik myšlenek se nám honí  hlavou. Nastavíme-li si však mysl tak, že projdeme jako bychom šli třeba po červené dece, nic takového se nám nestane. 

Je to jako v životě - děje se nám to, co máme ve své hlavě a na co myslíme. Dává nám to příležitost splnit si cokoli - musíme to mít v hlavě ve svých myšlenkách a věřit.

Ano věřit je také důležité. Vyzkoušela jsem padat z výšky volným pádem a musela věřit druhým, že mě chytí. Bez důvěry v ostatní a také v sebe bych to nedokázala, zůstala bych stát.

Projít po střepech, tak z toho jsem měla strach větší než ze žhavých uhlíků. Brala jsem to jako výzvu, jakých nám v životě chodí spousta, něčeho se bojíme, máme strach, že nás to bude bolet a poneseme bolestivé následky, i takové situace nastávají a pokud se chceme posílit a posunout někam v životě dát, ten strach je třeba překonat. Tak získáme novou zkušenost a uvolňující pocit, při kterém si užíváme cestu k našim životním cílům


Co pro tebe znamenají výzvy? Chceš se posouvat dál?

Hledáš  práci, která tě může posunout?